شک به همسر

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده, مشاوره خانواده
راههای کاهش استرس
شک به همسر

شک به همسر از عوا مل مخرب  خانواده ها است  ،همه ما در اطراف خود مردان و زنانی را میشناسیم که به همسر خود شک داشته و مرتبا وی را کنترل میکنند ، اما همیشه این سوال پیش می آید علت شک به همسر چیست؟ از کجا نشات میگیرد !!!!

اغلب افراد فکر میکنند که شک به همسر در اثر رفتار سو ء همسر به وجود می آید اما تحقیقات نشان داده تا حدود بیست درصد این مورد صحیح میباشد و بقیه افراد شک درونی یا واهمه از دست دادن همسر خود را دارند و مرتبا در خیال خود او را بی وفا ، خیانتکار و غیره ….. تلقی میکنند !!!

برای مشخص شدن اینکه یا این شک درونی است یا واقعا همسر وی بی وفایی کرده که باعث به وجود آمدن این شده باید روانشناس خانواده دو طرف را مورد تجزیه و تست های روانشناختی قرار دهد وگرنه در بسیاری از موارد بیهوده به همسر باعث به وجود آمدن شرایط نامطلوب زندگی شده و شک به همسر باعث ایجاد حتی زمینه طلاق ، از دست دادن شغل ، ترک تحصیل وغیره میشود

شک به همسر درجات مختلفی دارد ، و در زن به مرد و برعکس مرد به زن با واکنش و عملکرد های مختلفی مواجه هستیم

اگر شما از آن دست افرادی هستید که همسر دارید و مرتبا در پی کنترل او هستید یا از هر فرصتی استفاده میکنید که ایمیل ، موبایل یا تلگرام او را چک نماید ، بهتر است قبل از هرگونه اشتباه یا اقدامی که باعث شود زندگیتان را از دست بدهید با روانشناس خانواده گفتگو نمایید و در صدد حل مشکل باشید !

مشاوره خانواده ، درمان استرس
شک به همسر

زیرا همان طور که اشاره کردیم شک معضل عظیم و گریبانگیرش خانواده است که تا مرز فرو پاشی خانواده را خواهد کشاند و علل شک به همسر حتما باید مشخص و درمان شود ، البته در خیلی از موارد علل شک مشخص هستند ، مثلا همسر مدام با تلفن همراه و به صورت پنهانی در حال گفتگو است یا همیشه در حال کار با کامپیوتر و تلگرام و چک کردن پیامهای ارسالی یا ارسال پیام میباشد که اینها خود زمینه شک را فراهم میکنند !!!!!

صحبت کردن با روانشناس در مورد زمینه های شک و نحوه برخورد با همسر باعث میشود که از ایجاد عوامل گسیختگی خانواده و طلاق جلوگیری شده و خانواده انسجام خود را حفظ نمایید زیرا در بسیاری از موارد شک به همسر فقط زمینه توهمی داشته و با صحبت مورد عوامل شک به همسر و رفع آنها   مشکل به آسانی پیگیری و حل شده و بعد ها همسران از آن به عنوان خاطرات یاد خواهند کرد !!!

پس باید دوباره باد آور شویم اگر شما شک به همسر خود دارید یا مدام در حال چک و وارسی ماشین ، موبایل ، لباس یا جیبهای  او یا برنامه کاری و محیط کار او هستید ، بهتر است بیشتر از این خودتان را خسته و درگیر نمایید و در مورد علل شک ، راه حل آن با یک روانشناس گفتگو نمایید و هر چه سریعتر خودتان و افکارتان را رها سازید ، البته همان طور که گفته شد بیشتر عوامل محیطی باعث ایجاد شک میشوند ، مثلا فیلمهایی که اشخاص میبینند و در آن همسران در حال خیانت هستند ، مثلا فیلمهای ماهواره !!!!

یا صحبتها که بین افراد دوست و آشنا ، همکار در مورد شک به همسر و عیر بازگو میشود خود باعث ایجاد شک به همسر میشود ، پس بهتر است افرادی که شک به همسر دارند به دور از عوامل خارجی باشند و هر چه سریعتر با مشورت با روانشناس مشکل را ریشه شک به همسر

روانشناسان گروه چاره میتوانند شما را در این زمینه یاری رسانی کنند .

تهران و شهرستان

مشاوره حضوری ، تهران ، تجریش ،نیاوران

مشاوره تلفنی شهرستانها ۲۲۸۳۱۲۴۲

وقت دهی ۰۲۱۲۲۸۳۱۲۴۲

گروه مشاورین روانشناسی چاره

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *