چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده, مشاوره خانواده

شاید این سوال خیلی از شما عزیزان باشد ، چه موقع باید به روانشناس مراجعه کنیم ؟ چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم ؟ آیا میتوان همه مسایل را به روانشناس گفت ؟ آیا روانشناس میتواند به من کمک کند؟ برای چه مشکلاتی باید به روانشناس مراجعه کنیم ؟؟؟؟

مشکلات جنسی زوجین
آیا شما به روانشناس نیاز دارید ؟؟؟

اینها سوالات بیماری هستند که ممکن است در ذهن شما هم باشند ، همه ما در اطراف خود ، افرادی را میبینیم که حتی برای مشکلات بزرگ و پیچیده زندگی مثل در آستانه طلاق بودن یا مشکلات خانوادگی زیاد ، عدم اعتماد به نفس ، مشکلات فرزندان ، بیش فعالی ، عدم تمرکز ، وسواس ، خیانت ، آسیب های اجتماعی و غیره حاضر نیستند به روانشناس مراجعه و مشکلات خود را تجزیه و تحلیل نموده و راه حل دریافت نمایند !

اما سوال اینست آیا همه افراد نیاز به مشاوره با روانشناس دارند ؟ باید گفت بر طبق تحقیقات انجام شده ، تعداد خطا در افرادی که به روانشناس مراجعه میکنند حدود هشتاد درصد کمتر از کسانی است که هیچگاه برای حل مشکلاتشان به روانشناس مراجعه نکرده !!!!! و این آمار خود نشان دهنده بهبود عملکرد افراد پس از مشاوره با روانشناس است .

مشاوره خانواده ، درمان استرس
لزوم مشاوره در زندگی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که مرتبا در زندگی دچار اختلال عملکرد مثل عدم ارتباط صحیح با دیگران ( افرادی که مدام در حال قهر و آشتی )هستند یا همیشه دیگران را مقصر میدانید ، نمیتواند با خانواده خود یا همسرتان ارتباط مناسبی داشته باشید ، مرتبا در حال افکار بیهوده هستید مبلغ نگرانی بی مورد ، و غم و اندوه بیش از یک روز و بی مورد ، منطور عم و افسردگی است که بدون علت خواص باشد ، زیرا بسیاری از افسردگی و غمها بعد از از دست دادن عزیزان ، پایان ارتباط با یک دوست و غیره که اتفاق بیفتد تا حدود سه هفته طبیعی هستند و به غم دوری شهرت دارند ولی نباید بیش از آن طول بکشند، اگر چنین باشد نیاز به مشاوره و درمان دارند !!!!

با توجه به نشان های گفته شده اگر شما این مشکلات را در خود میبینید حتما و قطعا باید به روانشناس مراجعه نمایید ، البته در آنسوی گود نیز کسانی وجود دارند که بی دلیل به روانشناس مراجعه مینمایند و مرتبا فکر میکنند باید حتی کوچکترین مشکل خود را با  کمک روانشناس حل نمایند ، البته مسئله افراط و تفریط در همه جوانب زندگی انسان را دچار دردسر مینماید ولی اگر شما احساس میکنید مشکلاتی در زندگی وجود دارد که به تنهایی نمیتواند آنها را حل نمایید وجود یک مشاور کاردان با راه حل های عملی در روند بهبود حل مشکل بسیار به شما کمک خواهد کرد !

مشاوره طلاق با متخصص مشاور طلاق منطقه1 یک-02122831242
مشاوره طلاق با متخصص مشاور طلاق منطقه۱ یک-۰۲۱۲۲۸۳۱۲۴۲

هیچگاه نباید از مراجعه به روانشناس و گفتگو با او احساس بدی داشته باشید اگر نگاهی به آمار کشورهای پیشرفته داشته باشید میبینید تقریبا نود درصد افراد مراجعه به روانشناس دارند و ین خود لزوم  مراجعه به روانشناس را پر رنگتر میکند ، همیشه هستند افرادی در کنار شما یا همکاران یا اعصاب خانواده یا دوستانتان که برای ارائه راه حل به شما پیش قدم میشوند!!!

اما همان طور که شما وقتی اتومبیلمان  دچار نقص فنی میشود به اشخاص و مراکز ماهر در جهت رفع نقص اتومبیل مراجعه مینمایند در جهت حل مشکلاتتان نیز باید به افراد ماهر و تحصیلکرده در این رابطه مراجعه نمایید زیرا این افراد سالها در مراکز دانشگاهی دروس مشاوره و  اصول مشاوره را گذرانده و بی طرفانه به شما در زمینه حل مشکلاتتان یاری رسانی میکنند در حالی که دوستان و افراد خانواده یا همکاران ممکن است به قصد دخالت در زندگی شما و سعی در سرکوب کشیدن در زندگیتان ، با هدف کمک رسانی وارد شده و در آخر نه تنهامشکلتان حل نمیشود بلکه به مشکلاتتان افزوده خواهد شد !!!!

اگر در زندگی مشکل دارید حتما به روانشناس مراجعه نمایید !!!!
مراجعه به روانشناس الزامی است وقتی ….

پس به لزوم مشاوره در زندگی پی بردیم و دیدیم که مشاوره با روانشناس تا چه حد از بروز مشکلات بعدی و حل مشکلات فعلی میتواند بکاهد و البته باید در انتخابروانشناس نیز دقت کافی را داشته باشیم ، معمولا روانشناسی حضوری نتایج بهتری به همراه دارد زیرا افراد با روانشناس خود گفتگو رو در رو و بدون استرس دارند که این در مشاوره تلفنی امکان پذیر نیست و فقط دو طرف صدای یکدیگر را میشنود !!!!البته که امروزه به دلیل مشعله ، ترافیک یا دوری دوراه در بسیاری از موارد مجبور به مشاوره تلفنی میشویم اما ، مشاوره حضوری به مراتب بهتر خواهد بود ، و تا جایی که برایتان امکان پذیر است حداقل یک بار مراجعه حضوری و سپس بقیه جلسات را به صورت تلفنی ادامه دهید .

 گروه روانشناسی چاره میتواند در زمینه مشکلات خانواده ، زوجین ، نوجوان ، کودک، خیانت ، وسواس ، افسردگی ، طلاق ، اعتیاد ، دوری ، مشکلات جنسی ………یاری رسان شما باشد .

تلفنی و حضوری

تهتهران تجریش 

تهران نیاوران

۰۲۱۲۲۸۳۱۲۴۲

روانشناسی چاره

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *